Sítotisk transfer

SÍTOTISK-TRANSFER

Sítotisk je oblíbenou a tradiční technikou používanou pro aplikaci designů na různé typy textilií, jako jsou trička, mikiny,  batohy , tašky i pracovní textil. Tato metoda se vyznačuje svou všestranností, odolností a schopností vytvářet živé a trvalé barvy.Sítotiskem tiskneme od 50 ks

Sítotisk

Sítotisk je technika, při které se používá síťovina (často z polyesteru) napnutá na rámu, skrz kterou se tiskne inkoust na textil. Na síťovinu se aplikuje šablona s požadovaným motivem. Při tisku se inkoust prožene přes otevřené plochy šablony na látku pod ní. Tato metoda umožňuje aplikaci inkoustu na různé typy materiálů a je ideální pro výrobu velkých množství produktů.

 Mezi jednoznačné výhody patří barevná stálost, trvanlivost potisku a příznivá cena.

 

 

Sítotisk si díky metodě separace barev poradí i se složitými barevnými motivy. Barvy se skrze síto protlačují zvlášť přímo na textil, jedním z omezení je proto nemožnost tisknout perfektní barevné přechody.

  Sítotiskem lze tisknout na trička, polokošile, košile, mikiny, blůzy, vesty, bundy,  kalhoty, gastro oděvy, reflexní oděvy, tašky, vaky
Transferovým sítotiskem -polokošile, košile, mikiny, blůzy, vesty, bundy,  kalhoty, gastro oděvy, reflexní oděvy, soufshell, fleece, čepice, kšiltovky, povlaky na polštáře, tašky, vaky, ponožky, dresy, rukavice a široké množství reklamních předmětů.

KLADY A OMEZENÍ SÍTOTISKU

KLADY OMEZENÍ
   + vysoká kvalita a rychlost tisku    - technologie náročná pro přípravu
   + vysoká přesnost detailů    - cenové náklady na přípravu se nevyplatí při menších     objemech
   + výborná stálost barev, které jsou prakticky neodstranitelné (při dodržení     postupů, jak prát a žehlit)    - není vhodné na strukturované nebo příliš flexibilní textilie (fleece a froté) 
   + tisk podle barev Pantone®  
   + cenově výhodné pro velké zakázky  

 

SÍTOTISKOVÝ TRANSFER

Transferový tisk se používá zejména na pracovních oděvy, trička, mikiny,  batohy, tašky, čepice a různé reklamní předměty .
Barvy se neaplikují přímo na podkladový materiál, ale jsou přes šablony přeneseny na speciální transferový papír, který je následně pod vysokým tlakem a teplotou zafixován do materiálu.
Potisk tedy vytváří na textilu pevnou vrstvu. Technologie transferu se vyznačuje přesným tiskem v detailech, širokou škálou potiskovaného materiálu a možností využití tisku „do zásoby“ pro opakované zakázky.

  

 

KLADY A OMEZENÍ SÍTOTISKOVÉHO TRANSFERU

KLADY OMEZENÍ
   + použitelný na téměř všechny typy textilu
   - není vhodné na strukturované nebo příliš flexibilní textilie (fleece a froté)
   + velmi rychlý, flexibilní    - nízká prodyšnost 
   + odolnost vůči otěru a seprání    - nižší splývavost

 

Orientační ceník SÍTOTISKU a TRANSFERU 

                                             Uvedené ceny platí pouze na 100% bavlnu / příplatky: u umělých vláken do 20% - 5 Kč , do 50% - 10 Kč. transferový tisk + 10 Kč

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: